MICHAEL ANGELO AND THE BIG BANG/MABB

image4

2019-2021 Yılları arasında gerçekleştirilecek olan bir Erasmus KA201 projesidir.

Koordinatörlüğünü İngilterenin yaptığı bu projede sanatla ve drama teknikleriyle  öğrencilerin motivasyonunun yükseltilmesi amaçlanmaktadır.

POWER OF THE ART/ POTA

image5

Pota 2018-2020 Yılları arasında devam edecek olan İtalya,İspanya,Danimarka,Yunanistan ve Türkiyeden Özel Tan Okulları nın yürüteceği bir Erasmus+ projesidir.Avrupa Birliği tarafından desteklenmektedir.

SHAKESPEARE AND YOUTH

image13

2016 yılında İtalya Milano’da başlayan”‘Using Drama Strategies to Teach English Language and European Values Through Shakespeare”isimli Avrupa Birliği tarafından hibe verilen Erasmus + projesi; 2018 yılında Bursa da tamamlandı. Proje çok başarılı bir şekilde yürütülerek,Shakespeare’in her ülkede farklı bir oyunu olmak üzere uluslar arası bir kadroyla  sergilendi. İngiltere’de ‘’Kral Lear’’ Danimarka’ da ‘’Hamlet’’ Türkiye ve Galler’de ‘’Macbeth’’ Yunanistan’da ‘’Romeo and  Juliet’’ son olarak ta Romanya’da ‘’Merchant of Venice’’ öğrenciler tarafından sergilendi. Projenin kapanış toplantısı  18-22 Haziran 2018 tarihleri arasında Özel Tan Okulları ev sahipliğinde İngiltere, Yunanistan, Danimarka, Romanya’dan gelen öğretmenlerin katılımıyla gerçekleşti.

image14

HAREKETLİLİKLER

Proje kapsamında bir çok hareketlilik gerçekleştirildi ve öğrenciler uluslararası kadroyla oyunlar sergilediler.

image15

Muhteşem Dansları

Her hareketlilikte öğrenciler takım çalışması yaptılar.Her oyunun ardından kutlama dansı yaptılar.Hem eğlendiler hem de öğrendiler.

A week in Denmark

FOLLOWING IN THE FOOTSTEPS OF OUR ANCESTORS-THE STORYTELLERS

image25

COMENIUS PROJESI

Ingiltere,Türkiye,Romanya,Danimarka,Yunanistan ın biraraya gelerek atalarının ayak izlerini aradıkları projedir.Proje 2013-2015 yılları arasında devam etmiştir.Projede Türkiyeyi Şükrü Şankaya Anadolu Lisesi temsil etmiştir.

hareketlilikler sırasında öğrenciler farklı kültürleri tanıma fırsatı bulmuştur.

FIFA STORY

KINA GECESİ

LIGHTS CAMERA ACTION

image32

Lights Camera Action Projesi; İtalya, Yunanistan, Romanya, ve Türkiyeden farklı okulların biraraya gelerek kısa filmler ürettikleri ve uluslararası festivaller düzenleyerek bu filmleri paylaştıkları,çeşitli ödüller aldıkları ve daha sonra da San Remo Film Festivaline katıldıkları bir projedir.